fbpx

Чи може працівник вимагати компенсацію за зараження COVID на роботі?


Згідно з положеннями трудового законодавства Республіки Польща така компенсація прямо не передбачена. Однак, у випадку коли працівник може заражається коронавірусом на робочому місці або під час виконання службових обов’язків може подати позов відповідно до положень Цивільного кодексу.

Читайте також: Українці Польщі презентують гімн української діаспори

Підставою до позову буде стаття 415 Цивільного Кодексу, яка визначає, що якщо хтось своїми діями спричинив шкоду іншої особи, зобов’язаний її усунути. З іншого боку, як кажуть деякі експерти, для працівника це може бути проблематично, оскільки йому треба довести провину працедавця, що під час пандемії може бути дуже складним.

Експерти кажуть що думки юристів з цього приводу часто розбігаються, оскільки такий випадок з точки зору правової площини чітко не врегульовано. Випадки у яких працівники пред’являли претензії до роботодавців через зараження коронавірусом існують, однак всі вони не були на користь заявників.

А як на вашу думку, на кому лежить відповідальність за дотримання правил безпеки що до нерозповсюдження вірусної інфекції, на працедавцеві або також працівникові? Коментуйте.


Tags:

Новини партнерів

0 Comments

Leave a reply

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account