fbpx

Медогляд працівника – хто оплачує, якщо працівник не приступає до роботи?


Первинний медичний огляд є одним з основних кроків, які працівник повинен виконати перед тим, як приступити до роботи у нового роботодавця або на нову посаду. Витрати за такий медогляд несе роботодавець, але бувають випадки коли працівник в не починає працювати. Хто покриває витрати в цьому випадку, працівник чи працедавець – розбиралась Nashapolsha.pl

Читайте також: Росія почала вивозити сім’ї дипломатів із Києва та Львова

Одним з основних обов’язків роботодавця, покладених положеннями КЗпП, є забезпечення доступу працівників до профілактичних оглядів, які працівники повинні проходити. Існує три види медичних оглядів, які проводяться на підставі направлення роботодавця:

1. Первинний – коли починаємо працювати у новому місці або змінюємо робоче місце;

Читайте також: Будівельник знай, роботи в Польщі аж за край! Будівельна індустрія бореться з дефіцитом робочої сили

2. періодичний – його періодичність залежить від специфіки виконуваної роботи;

Читайте також: Рекорд по кількості вакансій в Польщі

3. контрольний – проводяться у разі відсутності працівника після хвороби більше ніж 30 днів.

Згідно з частиною 1 статті 229 Кодексу праці передбачено, що первинному медичному огляду підлягають особи, прийняті на роботу. Це один з основних обов’язків роботодавця, який проводяться коштом роботодавця, навіть якщо трудові відносини між ними не були розпочаті.

Недотримання цих положень підлягає покаранню роботодавець, а не працівник. Сума штрафу може складати від 1 000 до 30 000 злотих (ст. 283 § 1 КЗпП).


Tags:

Новини партнерів

0 Comments

Leave a reply

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account