fbpx

Польська прикордонна служба відповідає на запитання українців які їдуть до Польщі


1. Що дає підставу в’їзду на територію Республіки Польща?
Через тимчасове відновлення прикордонного контролю та введення епідемії на території Республіки Польща, в’їзд до Польщі через кордон може перетинати лише:

Читайте також: Сьогодні в Польщі вшановують 11-ту річницю Смоленської катастрофи. Що про це варто знати?

  • Громадяни Польщі;
  • Іноземці, які є подружжям або дітьми польських громадян або які перебувають під постійною опікоюпольських громадян;
  • Іноземці з картою поляка;
  • Іноземці з правом постійного або тимчасового проживання на території Республіки іноземці, які мають право працювати на території Республіки Польща, тобто іноземці, які мають право працювати на тих же умовах, що і громадяни Польщі, з дозволом на роботу, сезонним дозволом на роботу, свідоцтвом про внесення до реєстру сезонних робіт декларація про доручення роботи іноземцю на території Республіки Польща, тобто:
  • Особи, які виконують / працюють на території Республіки Польща,
  • Особи, що пред’являють документи, що підтверджують, що період працевлаштування почнеться незабаром після перетину кордону,
  • Іноземці, які керують транспортним засобом для перевезення людей або вантажів, і їх подорож відбувається в рамках професійної діяльності, що полягає у перевезенні вантажів або перевезенні пасажирів.

2. Чи повинен я проходити карантин?
Так, кожна особа, яка в’їжджає на територію Республіки Польща, повинна пройти обов’язковий 14-денний карантин. Іноземці повинні надати карантинну адресу на території Республіки Польща. Невиконання цією вимогою іноземцем призводить до винесення рішення про відмову у в’їзді на територію Республіки Польща з причини загрози здоров’ю населення. Виключення яке дозволяє іноземцю не проходити карантин наявність актуального, негативного  тесту на COVID – 19 який був зроблений протягом останніх 24 годин.

3. Чи можу я подорожувати з Польщі до Німеччини на підставі моєї польської національної візи типу D?
ТАК. Власник національної візи типу D (позначення літери на візі у графі “тип візи”, “тип візи”: D), у якому полі (у полі “діє для”, “діє для”) вказується оскільки “ПОЛЬЩА” також має право подорожувати територією інших країн Шенгенської зони.

Читайте також: 10 найцікавіших вакансій для Українців по всій Польщі за тиждень 09.04 – 16.04.2021

Вищезазначене випливає зі змісту ст. 21 абзац 2-а Конвенції про імплементацію Шенгенської угоди від 14 червня 1985 р. Між урядами держав Економічного союзу Бенілюкс, Федеративної Республіки Німеччина та Французької Республіки про поступове скасування перевірок на спільних кордонах, згідно з якою іноземці, які довгострокова віза (тобто в цьому випадку польська національна віза типу “D”) виданий однією з держав-членів ”може на підставі цього документа та дійсного проїзного документа (тобто паспорта) вільно пересуватися по територіях інших держав-членів протягом періоду, що не перевищує 90 днів у будь-який 180-денний період. за умови, що вони відповідають умовам в’їзду, встановленим у ст. 6 (1) a, c та d Регламенту (ЄС) 2016/399 Європейського Парламенту та Ради від 9 березня 2016 року про Кодекс ЄС про правила, що регулюють переміщення людей через кордони (Кодекс Шенгенських кордонів)

Читайте також: Уряд Польщі планує продовжити обмеження. Скільки чекати на відкриття галерей та перукарень?

4. Якщо у біометричному закордонному паспорті маю штамп воєводи, чи можу виїхати з Польщі, а потім заново в’їхати на територію РП?

Вищезгаданий штамп не дає права іноземцю черговий раз в’їхати на територію РП та пересування по території Шенгенської зони.

Одночасно, треба пам’ятати, що під час чергового в’їзду на територію держав Шенгенського простору (в тому числі Польщі) на короткострокове перебування, кожен раз треба дотримуватися ліміт дозволеного короткострокового перебування, тобто не більше 90 днів впродовж будь-якого 180 днів попередніх – кожне перебування на підставі візи C, біометричного закордонного паспорта в рамках безвізового режиму і штампа Воєводи.

Проте, правильне розраховані тривалості перебування на території Республіки Польща не враховує періоди перебування, дозволені відповідно до довгострокового перебування (вид на проживання) або довготерміновою візою (віза D). Обидва типи перебування, тобто короткострокове та довгострокове, не сумуються.

Вищевказана позиція обумовлена ​​тим, що відповідно до застосовних положень Шенгенського кодексу про кордони (аб. 2 ст. 6), датою в’їзду вважається перший день перебування на території держав-членів, а датою виїзду вважається останній день перебування на території держав-членів. Дозволені періоди перебування на підставі виду на проживання або візи для довгострокового перебування не враховуються при обчисленні строку перебування на території держав-членів.

На практиці контроль використання ліміту днів допустимого короткострокового перебування полягає в тому, у зворотному підрахунку 180 днів (з дня перевірки або першого дня планованого в’їзду і перебування) і підсумовані, наприклад

на підставі штампів прикордонного контролю, числа днів короткострокового перебування, які іноземець вже використовував в період 180 днів.

Якщо попереднє перебування в Польщі (в загальному рахунку на підставі візи C, штампа Воєводи та біометричного закордонного паспорта в безвізовому режимі) перевищило 90 днів протягом 180-денного періоду, повторний в’їзд на територію Республіки Польща може бути здійснений тільки на підставі дозволу на проживання або польської довгострокової візи типу D.

А які питання пов’язанні із перетином польського кордону ви хотіли задати? Напишіть про це у ваших коментарях, ми задамо їх представникам прикордонної служби.

фото: https://www.gdansk.uw.gov.pl/


Tags:

Новини партнерів

0 Comments

Leave a reply

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account