fbpx

Тест ринку праці або інформація від старости. Хто з іноземців позбавлений цієї процедури?

Інформація старости - документ, який підтверджує, що роботу, яку польський працедавець хоче доручити іноземцю, не може виконувати безробітна особа, зареєстрована у повітовій бюро праці. Тобто, ця процедура є обов'язковою перш ніж іноземцю буде виданий дозвіл на працю (oświadczenie).

Однак, існують ситуації, коли інформація від старости не потрібна іноземцю при його працевлаштуванні в Польщі.

Читайте також: Українці не в стані задовольнити потреби польського рику праці. Думки польських експертів щодо цього

Інформацію старости, або також відому як тест ринку праці, видає повітове бюро праці. Це документ, який підтверджує можливість працевлаштування іноземця. Ця процедура має на меті головну мету – захистити польських громадян від безробіття. Польські безробітні мають пріоритет перед іноземцями, тому чиновники бюро зайнятості перевіряють, чи є хтось з польських громадян без роботи, та працевлаштувати її замість іноземця. Якщо їм не вдасться знайти таку особу, староста видасть інформацію про неможливість задовольнити кадрові потреби роботодавця на місцевому ринку праці.

Інформація старости є однією з умов для надання іноземцю дозволу на роботу. Це регулюється art. 88c ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. У ньому, зокрема, йдеться про те, що воєвода видає дозвіл, якщо: суб’єкт, який доручає роботу іноземцю, додав до заяви інформацію від старости, про неможливість задовольняти кадрові потреби працедавця на основі реєстрів безробітних осіб, та тих що шукають роботу.

Читайте також: Польща спрощує легалізацію перебування та роботу іноземців

Однак є ситуації та професії, які позбавляють іноземця від процедури тесту ринку праці. Вони стосуються:

Читайте також: Опублікована статистика злочинів скоєних українцями в Польщі

1. Робота, яку має виконувати іноземець, включена до переліку професій, дефіцитних, зазначених у постанові воєводи;

2. Іноземець, який буде виконувати роботу за професією, зазначеною у переліку, що є додатком до положення про визначення випадків, коли дозвіл на роботу для іноземця видається незалежно від детальних умов видачі дозволів на роботу іноземцям (https://www.gov.pl/attachment/cc9e645a-9b75-4316-9226-ca4ad1333048)

3. Іноземець, який безпосередньо перед подачею заяви про тимчасове проживання та дозвіл на роботу мав дозвіл на роботу або дозвіл на проживання та роботу у того самого роботодавця на тій же посаді;

4. Іноземець, який протягом 3 років, що передують подачі заяви про дозвіл на роботу, закінчив університет на території Республіки Польща чи іншої країни Європейського економічного простору, або є учасником докторантури, що проводиться в Республіці Польща;

5. Іноземець, який протягом 3 років, що передують подачі заяви про дозвіл на роботу, легально проживав на території Республіки Польща і перебування якого було безперервним у розумінні ст. 195 абзац. 4 Закону від 12 грудня 2013 року про іноземців.

“Згідно зі статтею 195 (4) Закону від 12 грудня 2013 року про іноземців, перебування іноземця вважається безперервним, якщо жодна з перерв не була довшою за 6 місяців і загалом усі перерви не перевищували 10 місяців.”

6. Іноземець, уповноважений представляти іноземного підприємця у його філії чи представництві, розташованому у Польщі;

7. Громадянин Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Російської Федерації чи України, який виконує роботу медично-опікунчу по догляду у домогосподарстві;

8. Громадянин Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Російської Федерації чи України, який у період, що безпосередньо передував подачі заяви про дозвіл на роботу, був працевлаштований на термін не менше 3 місяців у того ж роботодавця та на тій же посаді відповідно до декларації про доручення роботи іноземцю, внесеної до реєстру декларацій – за умови подання декларації про доручення роботи іноземцю, внесеної до реєстру декларацій, трудового договору та документів, що підтверджують виплату соціального страхування внески;

Важливо! Декларація повинна бути дійсною на дату подання заяви.

9. Спортивний тренер або спортсмен в установах, статутна діяльність яких передбачає популяризацію фізичної культури та спорту;

10. Лікар та стоматолог, що проходить навчання або впроваджує програму спеціалізації відповідно до положень про спеціалізацію лікарів та стоматологів.


Tags:

Новини партнерів

0 Comments

Leave a reply

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account