fbpx

Виїзд дітей за кордон. Пояснення ДПСУ


Діти віком до 16 років можуть перетинати кордон із паспортом громадянина України або свідоцтвом про народження, пише Nashapolsha.pl, з посиланням на ДПСУ.

Читайте також: У польському місті буде безкоштовний проїзд у громадському транспорті

Як роз’яснює Державна прикордонна служба України, дозволяється виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, за наявності паспорта громадянина України, або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України), документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Якщо дитина перетинає кордон у супроводі одного з батьків, довіреність другого із батьків не потрібна.

Читайте також: Відбудова України. Які економічні вигоди може отримати Польща?

На час запровадження в Україні правового режиму воєнного стану діють положення абзацу тринадцятого пункту 2-3 Правил, відповідно до яких виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України), документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Читайте також: Дивовижний зріст польського експорту в Україну. Що купує Україна під час війни?

Дитина, яка є громадянином України, може в’їхати в Україну за свідоцтвом про народження, яке видане за кордоном. Статтею 1 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” передбачено, що громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.

“Згідно із частиною шостою статті 1 Закону України “Про нотаріат” вчинення нотаріальних дій за кордоном покладається на консульські установи України, а у випадках, передбачених чинним законодавством – на дипломатичні представництва України.

Згідно зі статтею 2 Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, кожна з Договірних держав звільняє від легалізації документи, які мають бути представлені на її території. Під легалізацією розуміється тільки формальна процедура, що застосовується дипломатичними або консульськими агентами країни, на території якої документ має бути представлений, для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплено документ”, – пояснюють прикордонники.

Діти можуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби. При цьому більше не потрібно здійснювати нотаріальне засвідчення документів.

Прикордонний контроль здійснюється із пред’явленням документів:

згоди Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;

списків групи дітей та осіб, які супроводжують за кордон;

паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;

погодження службою у справах дітей згоди представників кожної дитини на її виїзд;

заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей.

 

Щоб бути в курсі останніх подій, підписуйтесь на наш телеграм канал.

Цікаві відео від нашого порталу.

 

 

 

 


Tags:

Новини партнерів

0 Comments

Leave a reply

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account