fbpx

Польські прикордонники відповіли на часто задані питання українців


Чи можна перетинати кордон на підставі рішення про надання дозволу на тимчасове проживання в Польщі (децизія/decyzja) але без пластикової картки? 

Читайте також: Податкова амністія в Україні стартує з 1 вересня. Вона також стосується заробітчан

НІ. Всі громадяни третіх країн, від яких вимагається віза під час в’їзду на територію Республіки Польща, повинні мати дійсну візу або карту проживання (карта побиту), що підтверджують право законного в’їзду та перебування в Польщі. Таким чином, дозвіл на проживання не є документом, що дозволяє в’їзд на територію Республіки Польща.

Однак, як що у випадку виняткових  або випадкових ситуацій, що виправдовують необхідність повторного в’їзду на територію Республіки Польща людьми, які чекають на карту побиту  (які раніше отримали позитивне рішення воєводи, що дозволив їм перебувати на території Республіки Польща), можна повторно в’їхати на територію Республіки Польща. територію Республіки Польща без картки проживання / візи.

Читайте також: Чому там ще немає українців? Названо сектори які терміново потребують фахівців

У такому випадку під час прикордонної перевірки необхідно буде детально повідомити та пояснити випадкову ситуацію, яка унеможливить отримання картки побиту  до цього часу.

Читайте також: Скільки отримує Польська економіка від українських мігрантів? Дослідження

Чи можна скасувати рішення про заборону в’їзду на територію Республіки Польща?
ТАК, може. Відповідно до Закону 1 ст. 320 від 12 грудня 2013 року про іноземців, орган, який виніс рішення про заборону іноземця на в’їзд, на прохання іноземця, може шляхом рішення, скасувати заборону, зазначену в ст. 318 пункту. 1, але у випадку  якщо іноземець доводить, серед іншого, що: він виконав зобов’язання, що випливають з рішення.

У разі скасування заборони в’їзду на територію Республіки Польща та інших країн Шенгенської зони слід подати письмовий запит до органу, який ухвалив рішення про зобов’язання іноземця повернутися, тобто Командиру прикордонної охорони пост або підрозділ прикордонної служби.

Слід також пам’ятати, що орган, який розглядає заяву про відкликання заборони на в’їзд на територію Республіки Польща та інших країн Шенгенської зони, здійснює індивідуальну оцінку обставин та доказів, зібраних у даній справі, у встановлений термін в положеннях Кодексу адміністративного судочинства САР.

Як правило, заборона на в’їзд не скасовується якщо:

  • В’їзд або перебування іноземця на території Республіки Польща може становити загрозу для оборони або безпеки держави або захисту громадської безпеки та порядку, або порушити інтереси Республіки Польща;
  • Іноземець не оплатив витрати, пов’язані з винесенням та виконанням рішення, яке він зобов’язаний був сплатити;
  • Якщо  іноземцем  було прийнято рішення скасувати заборону, зазначену в ст. 318, а з моменту винесення рішення пройшло не більше 2 років;
  • Якщо не пройшло половини терміну заборони на в’їзд.

Чи можу я поїхати до іншої країни шенгенської зони, а потім повернутися до Польщі на підставі польської візи D?
НІ. Національна віза D, у якій у полі: «кількість в’їздів», «кількість в’їздів» було введено (1 в’їзд), та дає право одного  в’їзду та безперервного перебування на території Республіки Польща протягом періоду, зазначеного в полі  “тривалість перебування” “.

Після виїзду до іншої шенгенської країни, наприклад, до Німеччини, повторний в’їзд до Польщі буде неможливим, оскільки, згідно з маркуванням на цій візі, воно дозволяє власнику в’їжджати виключно на територію Польща.

Таким чином, повторний в’їзд до Польщі повинен відбуватися на підставі іншої візи, оскільки ця віза дозволяла лише одноразовий в’їзд та безперервне перебування на території Республіки Польща та перетин кордону у напрямку в’їзду з Німеччини до Польщі буде порушенням правила одноразового в’їзду до Польщі на територію Республіки Польща.

Чи може іноземець розпочати роботу пізніше, ніж це зазначеної в декларації про доручення роботи (oświadczeniu) іноземцю? 
Ні. Відповідно до пункту 88z. 13 статті Закону про сприяння працевлаштуванню та закладах ринку праці від 20 квітня 2004 року ,  суб’єкт господарювання (працедавець) у випадку відсутності працівника зобов’язаний протягом 7 днів від дати початку роботи  повідомити Уженд Праці (Urzędy Pracy) про те, що іноземець не приступає до роботи, та анулювати декларацію.

Чи може іноземець виконувати роботу протягом періоду очікування на тимчасове проживання та закінчення терміну дії декларації про доручення (oświadczeniе) роботи? 
Так. Під час очікування на тимчасове проживання та дозвіл на роботу, після закінчення терміну дії декларації про доручення роботи іноземцю, іноземець може виконувати роботи на умовах, визначених у ст. 88za Закону про сприяння зайнятості та інституціях ринку праці  від 20 квітня 2004 року.

Якщо працедавець доручає виконання робіт іноземцю, на термін не менше 3 місяців на підставі декларації про доручення роботи іноземцю (oświadczeniе), подав заяву про дозвіл на роботу для цього іноземця до закінчення терміна роботи, зазначене в декларації, на таку ж посаду на підставі трудового договору, вважається законною з дати закінчення дії цієї декларації до дати видачі дозволу на роботу.

Матеріал: strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy

Фото: https://www.facebook.com/STRAZGRANICZNA/photos


Tags:

Новини партнерів

0 Comments

Leave a reply

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account